Az elmúlt évtizedben a biztonsági kihívásokra adott válaszok, a katonai műveletek jellege megváltozott. A katonai vezetők figyelmének középpontjába az aszimmetrikus hadviselés és a válságkezelő műveletek kerültek. A dinamikusan változó biztonsági környezetre adott válaszként a 2014-ben, Walesben és a 2016-ban, Varsóban tartott NATO-csúcsértekezleten felértékelődött a kollektív védelem elve, vagyis a washingtoni szerződés IV. és V. cikkelye. A szerzők annak érdekében is fontosnak tartották jelen jegyzet megírását, hogy az úgynevezett konvencionális hadviseléssel kapcsolatos ismeretek továbbra is szerepeljenek a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Karának oktatási portfóliójában.
Írásunkat elsősorban a katonai műveleti logisztika mesterképzési szakon tanuló hallgatók figyelmébe ajánljuk, a képzési programjuk és a záróvizsgájuk meghatározó részét képező „a szárazföldi és a légierő műveleteinek logisztikai támogatása” című tantárgy előírt ismeretköreinek tanulmányozásához. A szerzők reményei szerint a kiadványt jól hasznosítani tudják majd tanulmányaik során a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Karának más alap- és mesterképzési szakjain képzésben részesülő hallgatók is. A tananyagot a logisztikai támogatás kérdései iránt érdeklődő doktoranduszoknak is szíves figyelmébe ajánljuk.
A jegyzet a Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar Katonai Logisztikai Intézetének jogelődje által korábban kiadott tananyagokra, illetve a megváltozott NATO-standardokra és doktrinális háttérre alapozva készült el.
Nincs még vélemény!
Jelentkezzen be az oldalra, és írja meg véleményét!